Ohjauskeskus erillisellä ohjaimella|Xenio
Ohjauskeskus Harvia Xenio Combi CX110C 11,0 kW musta
CX110400C
Harvia Xenio Combi on kosketusohjauspaneelilla varustettu ohjauskeskus. Xenio tarjoaa modernin ja hienovaraisen tyylikkään käyttöliittymän saunan sydämeen, oli se sitten Harvia Combi-kiuas tai kiukaan ja höyrystimen yhdistelmä. Tyylikkään pienikokoinen ja samalla selkeä kosketusohjauspaneeli on helppo asentaa sinne, minne sen haluat – saunaan, pesuhuoneeseen, pukuhuoneeseen tai vaikka olohuoneeseen. Ohjauspaneelista näet yhdellä vilkaisulla, milloin saunasi on juuri sopivan lämmin sinua varten. Valitse Harvian teknologista edelläkävijyyttä.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- CX110400C
- Tyyppikoodi
- CX110C
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261400
- Sertifikaatit
- CE EAC
Ohjaa kosketuksella
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 11 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Digitalisesti ohjattu erillisellä ohjauspaneelilla |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, min. | 40 °C |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, max. | 110 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila min. | 5 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila max. | 50 °C |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Ohjauspaneelin tyyppi | Xenio |
| Käyttöympäristö | Sisätilat- kuiva alue |
| Etäkäyttö | Kyllä |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| Korkeus | 110 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Syvyys | 24 mm |
| Ohjauspaneelin leveys | 85 mm |
| Ohjauspaneelin syvyys | 24 mm |
| Tehoyksikön korkeus | 200 mm |
| Tehoyksikön leveys | 272 mm |
| Tehoyksikön syvyys | 80 mm |
| Ohjauspaneelin korkeus | 110 mm |
Painot
Painot
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| Nettopaino | 1.9 kg |
| Ohjauspaneelin paino | 0.1 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| Ohjauskeskuksen kaapelin pituus (m) | 5 m |
| Anturin kaapelin pituus | 5 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX3 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | max 3x16A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Maksimi kuorma valolle | 100 W |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | CX110400C |
|---|---|
| EAN | 6410082614004 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261400 |
| Tullinumero EU | 85371098 |
| ETIM -numero | EC001885 |
| UNSPSC -numero | 43201542 |
| Toimitussisältö (listattuna) | OhjauspaneeliOhjauspaneelin liitäntäkaapeli (5 m x RJ10 4P4C black)Kosteusanturi kaapelillaAsennus- ja käyttöohjeTehoyksikköRuuvitLämpötila-anturi kaapelilla (4 m) |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 85 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 220 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 395 mm |
| Bruttopaino (kg) | 2.3 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Vaihtoehtoiset tuotteet
Sinua voisi kiinnostaa myös
Yhteensopivat tuotteet