Ei saatavilla
Höyrystin Harvia SS20 Sauna Steamer 2,0 kW Steel
EB200400
Harvia Steamer -höyrystin on normaalin sähkökiukaan ohessa itsenäisesti toimiva lisälaite, joka mahdollistaa entistä pehmeämmät (kosteat) löylyt. Höyrystimen käyttö yhdessä Harvia-sähkökiukaiden kanssa mahdollistaa entistä monipuolisemman tavan saunoa. Turvallinen ja helppokäyttöinen Harvia Sauna Steamer -höyrystin luo turkkilaisen saunan tuntua tavalliseen saunaan. Toisin sanoen saunaan saadaan helposti hengitettävä, hikoiluttava ja kostea löyly matalassa lämpötilassa. Höyrystin voidaan asentaa myös jälkikäteen saunaan, jossa jo on sähkökiuas. Höyrystimen säiliöön mahtuu kuusi litraa vettä, jota höyrystetään sähkövastuksella (2000 W). Höyryä alkaa muodostumaan n. 10 minuutin kuluttua. Turvallisen käytön varmistaa vedenpinnan korkeutta tunnusteleva anturi, joka katkaisee höyrystimestä virran, jos veden pinta on minimitasolla tai jos saunan lämpötila nousee liian korkeaksi höyrystimen käytölle. Sauna Steamer on tyylikkään näköinen, ruostumattomasta teräksestä tehty pieneen tilaan mahtuva laite. Kiukaan läheisyyteen asennettuna höyrystin tarvitsee suojaetäisyyttä kiukaaseen vain 50 mm.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- EB200400
- Tyyppikoodi
- SS20
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261299
- Elinkaaren status
- Poistunut
Lisää ilmankosteutta saunaan
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | EB200400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | KotitaloudetAmmattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 2.0 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Vaakaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
Mitat
Mitat
| Malli | EB200400 |
|---|---|
| Korkeus | 680 mm |
| Leveys | 340 mm |
| Syvyys | 95 mm |
Painot
Painot
| Malli | EB200400 |
|---|---|
| Nettopaino | 6.3 kg |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | EB200400 |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
Toimitus
Toimitus
| Malli | EB200400 |
|---|---|
| EAN | 6410082612994 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261299 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| UNSPSC -numero | 26111608 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 720 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 350 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 120 mm |
| Bruttopaino (kg) | 6.8 kg |
| Pakkauspahvin paino | 0.5 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.05 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.