Ei saatavilla
Sähkökiuas digitaalisella ohjauksella|Forte
Sähkökiuas Harvia Forte AFB4 4,0 kW punainen
HAFB400400R
Aina Valmis Forte tarjoaa kädenkäänteessä täydellisen rentoutumishetken keskellä elämän kiireitä. Forte on Harvian luoma innovatiivinen versio varaavasta sähkökiukaasta, jossa yhdistyy huippuluokan kiuasteknologia sekä virtaviivainen design. Ei muuta kuin pyyhe olalle, Forten kansi ylös ja kipin kapin lauteille kosteista ja lempeistä löylyistä nauttimaan. Tervetuloa stressivapaalle alueelle juuri silloin kun haluat. Forte on varustettu erillisellä roiskevesisuojatulla ohjauspaneelilla. Erillisen ohjauspaneelin ansiosta Forte sopii erinomaisesti laudeupotuksiin. Forten uudet ominaisuudet luovat perhesaunaan turvallisuuden tunnetta. Kiuas sammuu automaattisesti jos kannen unohtaa auki ja ohjauspaneelissa on näppäinlukitus. Uusi Eco-tila säästää sähköä, sillä kiukaan lämpötilan saa hyvin alhaiseksi sammuttamatta kiuasta.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HAFB400400R
- Tyyppikoodi
- AFB4
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8264548
- Saunan tilavuus
- 5 - 8 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
- Elinkaaren status
- Poistunut
Koe rentoutumisen uusi aikakäsite. Harvia Forte - aina valmis sauna.
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 4.0 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Digitalisesti ohjattu erillisellä ohjauspaneelilla |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Punainen |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Ohjauspaneelin tyyppi | Xafir |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| Korkeus | 830 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Syvyys | 535 mm |
| Kivien koko | Ø10–15 cm |
Painot
Painot
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| Nettopaino | 33 kg |
| Kivien määrä | 100 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 20 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 20 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 30 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Asennustilan tarve (syvyyssuunnassa) | 1 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 5 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HAFB400400R |
|---|---|
| EAN | 6410082645480 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8264548 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | OhjauspaneeliOhjauspaneelin liitäntäkaapeli (5 m x RJ10 4P4C black)Ohjauspaneelin asennuskaulusKiinnitystarvikkeetKiuasAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 880 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 520 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 550 mm |
| Bruttopaino (kg) | 35 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2.3 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.3 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 1.03 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 161 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 301 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Vaihtoehtoiset tuotteet