Sähkökiuas perinteinen|[qubic]
Sähkökiuas Harvia Qubic BQ45 4,5 kW BlackSteel
HBQ454M
Harvia-kiukaat integroidulla ohjausyksiköllä. Qubic tekee vaikutuksen ohuella ja yksinkertaisella muotoilullaan. Kätevä nuppien korkeus tekee siitä erittäin käyttäjäystävällisen. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu ulkokuori tekee siitä erittäin helppohoitoisen ja erittäin kestävän.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HBQ454M
- Tyyppikoodi
- BQ45
- Saunan tilavuus
- 3 - 6 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 4.5 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Black Steel |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | -15 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
Mitat
Mitat
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| Korkeus | 440 mm |
| Leveys | 495 mm |
| Syvyys | 275 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| Nettopaino | 11 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 3 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 6 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Sulake (230V1N~) ampeeria | 1 x 20 |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Syöttökaapeli (230V 1N~) mm2 | 3 x 2,5 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HBQ454M |
|---|---|
| EAN | 6417659043793 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Bruttopaino (kg) | 12.4 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.38 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.