Sähkökiuas Combi|[qubic]
Sähkökiuas Harvia Qubic Combi BQ90S 9,0 kW BlackSteel
HBQ904SM
Harvia Qubic Combi on kompakti sähkökiuas, joka on suunniteltu kotisaunoihin. Siinä on integroitu höyrystin, joten voit nauttia sekä perinteisestä saunasta että pehmeästä höyrysaunamaisesta tunnelmasta. Seinälle asennettava kiuas säästää tilaa saunassa. Tyylikäs ulkokuori tuo saunaan modernin ja elegantin ilmeen. Kiuasta ohjataan erikseen myytävällä ohjauskeskuksella. -Harvia Qubic Combi 6 kW sopii 5–8 m³ kokoisiin saunoihin -Harvia Qubic Combi 9 kW sopii 8–14 m³ kokoisiin saunoihin
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HBQ904SM
- Tyyppikoodi
- BQ90S
- Saunan tilavuus
- 8 - 14 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 9 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Black Steel |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | -15 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
Mitat
Mitat
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| Korkeus | 530 mm |
| Leveys | 465 mm |
| Syvyys | 355 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| Nettopaino | 13.3 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 14 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2,5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HBQ904SM |
|---|---|
| EAN | 6417659043885 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Bruttopaino (kg) | 15.8 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.38 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.