HCB600400S
Laske saunan tilavuus
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
Löydä jälleenmyyjä
Tuotenumero Harvia
HCB600400S
Tyyppikoodi
BC60
Sähkönumero (FI/STK)
Saunan tilavuus
5 - 8 m³
Sertifikaatit
CE EAC
Lataa tekniset tiedot
Modernia helppokäyttöisyyttä
    Tekniset tiedot
    Ominaisuudet
    MalliHCB600400S
    KäyttäjäryhmäKotitaloudet
    Teho (max. ulos)6 kW
    Ohjauksen tyyppiOhjaus käyttökytkimillä tuotteesta
    AsennuskohdeSeinä
    Asennus-suuntaPystysuuntaan
    Väri (tuotteen markkinointiväri)Ruostumaton teräs
    Materiaali (pää-materiaali)Teräs
    Varastointilämpötila min.-15 °C
    Varastointilämpötila max.50 °C
    KäyttöympäristöSisätila - kosteat tilat
    EtäkäyttöEi
    Käyttövoimalähde/polttoaineSähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~)
    Mitat
    MalliHCB600400S
    Korkeus540 mm
    Leveys480 mm
    Syvyys310 mm
    Kivien kokoØ5–10 cm
    Painot
    MalliHCB600400S
    Nettopaino11.2 kg
    Kivien määrä20 kg
    Etäisyydet
    MalliHCB600400S
    Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin)30 mm
    Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin)50 mm
    Suojaetäisyys kattoon1.1 m
    Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen)100 mm
    Min. asennuskorkeus2 m
    Asennustilan tarve (pystysuunnassa)2 m
    Asennustilan tarve (leveyssuunnassa)1 m
    Huoneen suositelty minimitilavuus5 m³
    Huoneen suositeltu maksimitilavuus8 m³
    Huoneen minimikorkeus2 m
    Sähköasennus
    MalliHCB600400S
    Suojaluokitus (esim. IPX4)IPX4
    Sähköverkon taajuus50/60 Hz
    Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria3 x 10 A
    Sulake (230V1N~) ampeeria1 x 35
    Syöttökaapeli (400V 3N~) mm25 x 1.5 mm2
    Syöttökaapeli (230V 1N~) mm23 x 2,5
    Sähkökytkentämahdollisuudet
    230V~230V 3~400V 3N~
    Toimitus
    MalliHCB600400S
    EAN6410082608065
    Sähkönumero (FI/STK)8260806
    Tullinumero EU85162999
    ETIM -numeroEC001884
    UNSPSC -numero40101800
    Toimitussisältö (listattuna)
    KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje
    Tuotteen yksikkö (kpl, set, m)KPL
    Myyntiyksikköpcs
    Pakkausmateriaalit
    PahviMuovi
    Myyntipakkauksen korkeus475 mm
    Myyntipakkauksen leveys315 mm
    Myyntipakkauksen syvyys500 mm
    Bruttopaino (kg)12.6 kg
    Pakkauspahvin paino1.38 kg
    Pakkausmuovin paino0.03 kg
    Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus625 mm