Sähkökiuas perinteinen|Vega
Sähkökiuas Harvia Vega BC60 6,0 kW Steel
HCB600400S
Harvia Vega on tyylikäs kiuas, jota on helppo käyttää. Kiukaan ruostumattomasta teräksestä valmistettu ulkovaippa on kestävä ja tuo saunaasi modernin ilmeen. Kiukaan käyttökytkimet on sijoitettu ergonomisesti kiukaan sivulle ylös, mikä mahdollistaa kytkinten helpon käytön. Vega on helppo asentaa erilliseen seinätelineeseen. Kiukaan symmetrisen muodon ansiosta kätisyyttä ei joudu vaihtamaan, vaan se valitaan. Asentamista helpottaa myös kiukaan sivusta tehtävät sähkökytkennät. Vegan rakenne mahdollistaa kiukaan asentamisen saunan seinään erityisen matalalle, näin löylyä riittää hyvin myös alemmille lauteille ja lämpö jakautuu saunaan entistä tasaisemmin.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HCB600400S
- Tyyppikoodi
- BC60
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8260806
- Saunan tilavuus
- 5 - 8 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Modernia helppokäyttöisyyttä
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 6 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | -15 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| Korkeus | 540 mm |
| Leveys | 480 mm |
| Syvyys | 310 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| Nettopaino | 11.2 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 30 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.1 m |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 100 mm |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 5 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Sulake (230V1N~) ampeeria | 1 x 35 |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Syöttökaapeli (230V 1N~) mm2 | 3 x 2,5 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HCB600400S |
|---|---|
| EAN | 6410082608065 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8260806 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 475 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 315 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 500 mm |
| Bruttopaino (kg) | 12.6 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.38 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.03 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 625 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 109.2 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 373.8 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.