Ei saatavilla
Sähkökiuas Combi-malli|Vega
Sähkökiuas Harvia Vega Combi BC60SE 6,0 kW Steel
HCBC600400
Harvia Vega Combissa yhdistyvät sähkökiuas ja höyrystin. Combi-kiuas tarjoaa erilaisia saunakokemuksia; voit saunoa perinteiseen tyyliin, höyrysaunassa tai lisätä tunnelmaa erilaisilla saunatuoksuilla. Harvia Vega Combi -kiukaita ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella. Vega Combi -mallit ovat BC60SE ja BC90SE. Automaattinen vesisäiliön täyttö on vakiona malleissa BC60SEA ja BC90SEA.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HCBC600400
- Tyyppikoodi
- BC60SE
- Saunan tilavuus
- 5 - 8 m³
Modernia helppokäyttöisyyttä
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 6 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| Nettopaino | 13 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 5 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| Power table | [["6","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HCBC600400 |
|---|---|
| EAN | 6417659010306 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 470 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 510 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 315 mm |
| Bruttopaino (kg) | 15.5 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.38 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.03 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.