Sähkökiuas Combi|Delta
Delta Combi D29SE 2,9 kW musta
HDSE29230M
Harvia Delta Combi on sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä pieneen saunaan. Combi-kiukaan avulla voit nauttia perinteisestä saunasta, höyrysaunasta tai lisätä tunnelmaa tuoksuvin yrtein ja saunatuoksuin. Kolmion muotoisen rakenteen ansiosta Delta Combi voidaan asentaa nurkkaan, mikä parantaa saunan tilankäytön tehokkuutta. Kiuas on helppo asentaa toimituksen mukana tulevaan erilliseen seinätelineeseen.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HDSE29230M
- Tyyppikoodi
- D29SE
- Saunan tilavuus
- 1.5 - 4 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Pieni suuri kiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 2.9 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö |
Mitat
Mitat
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| Korkeus | 635 mm |
| Leveys | 340 mm |
| Syvyys | 200 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| Nettopaino | 8.7 kg |
| Kivien määrä | 11 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palavaan materiaaliin) | 10 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 900 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 150 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 150 mm |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 1.5 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 4 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulake (230V1N~) ampeeria | 1 x 16 A (1 x 13 A) |
| Syöttökaapeli (230V 1N~) mm2 | 3 x 2,5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HDSE29230M |
|---|---|
| EAN | 6417659033282 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 670 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 360 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 225 mm |
| Bruttopaino (kg) | 9.5 kg |
| Pakkauspahvin paino | 0.78 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.06 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet