Sähkökiuas E|Hidden Heater
Sähkökiuas Harvia HiddenHeater 9,0 kW Steel
HH090400
Ruostumattomasta teräksestä valmistettu Harvia Hidden Heater tarjoaa pehmeät löylyt lauteiden takaa. Asennustavan ansiosta saunan lauderatkaisut voidaan suunnitella vapaammin. Tämän vuoksi Hidden Heater onkin loistava lämmittäjä hotellin tai kuntokeskuksen saunaan. Käytännöllinen kiuas julkisiin tiloihin. Kiuas ei vaadi paljoa tilaa, koska se sijoitetaan saunan lauteiden taakse. Kaikki kiukaan osat ovat korkealuokkaista ruostumatonta terästä. Hidden Heater on varustettava erillisellä ohjauskeskuksella. Yhteensopivia: Xenio-ohjauskeskus (CX110 ja CX170) tai Xafir-ohjauskeskus (CS110 ja CS170). Lisävarusteet: Vesiastia ja taipuisa kumiletku. Aseta vesiastia lauteelle ja kaada siihen vettä. Vesi kulkeutuu letkua pitkin kiukaan kiville ja antaa miellyttävät löylyt. Vesiastia on vuolukiveä ja sen halkaisija on 14,5 cm.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HH090400
- Tyyppikoodi
- HH9
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8266209
- Saunan tilavuus
- 10 - 14 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Kiuas lauteiden takana
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 9 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| Korkeus | 830 mm |
| Leveys | 1.18 m |
| Syvyys | 255 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| Nettopaino | 33 kg |
| Kivien määrä | 15 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 90 mm |
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 90 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 80 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 80 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.07 m |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Anturin kaapelin pituus | 4 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 10 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 14 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HH090400 |
|---|---|
| EAN | 6417659008310 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8266209 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 855 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 1.21 m |
| Myyntipakkauksen syvyys | 315 mm |
| Bruttopaino (kg) | 34.3 kg |
| Pakkauspahvin paino | 4.7 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 55.3 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 226.8 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet