Ei saatavilla
Sähkökiuas digitaalisella ohjauksella|Cilindro
Sähkökiuas Harvia Cilindro PC110EE 10,8 kW Steel
HPC1104EE
Harvia Cilindro 10,8 kW-sähkökiukaat tarjoavat kunnolla lämpöä ja nautinnollisia löylyjä suurempiin perhesaunoihin sekä saunoihin, joissa suuret lasipinnat kasvattavat kiuastehovaatimusta. Kiukaat ovat paitsi teholtaan, myös ulkomitoiltaan suurempia kuin muut Cilindro-mallit ja ne noudattavat samaa tasapainoista muotokieltä. 120 kiloa kiviä lämpenee kohtuullisessa ajassa ja löylyjen luonne on luonnollisesti upea. Kun haluat kiukaastasi kaikki tehot irti, valitse Cilindro. Cilindron EE-malleja ohjataan toimituksen mukana tulevalla erillisellä digitaalisella kosketusohjauspaneelilla.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HPC1104EE
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261273
- Saunan tilavuus
- 9 - 18 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
- Elinkaaren status
- Poistunut
Monipuolisin pilarikiuasperhe - huippuluokan löylyt
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | KotitaloudetAmmattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 11 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Digitalisesti ohjattu erillisellä ohjauspaneelilla |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Ohjauspaneelin tyyppi | EE |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| Korkeus | 1.07 m |
| Leveys | 365 mm |
| Syvyys | 365 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| Nettopaino | 12.6 kg |
| Kivien määrä | 120 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Ohjauskeskuksen kaapelin pituus (m) | 5 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 9 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 18 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HPC1104EE |
|---|---|
| EAN | 6410082612734 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261273 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 1.1 m |
| Myyntipakkauksen leveys | 420 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 420 mm |
| Bruttopaino (kg) | 14.7 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.02 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 1.25 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 800 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 110 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 195 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet