Ei saatavilla
Sähkökiuas digitaalisella ohjauksella|Cilindro
Sähkökiuas Harvia Cilindro PC70EE 6,8 kW Steel
HPC7004EE
Harvia Cilindro EE -sähkökiuas on varustettu käyttäjäystävällisellä digitaalisella ohjauspaneelilla, minkä ansiosta lämpötilan säätäminen sujuu helposti ja täsmällisesti. Komea ja massiivisen kivimäärän sisältävä pilarikiuas soveltuu erinomaisesti alalauteeseen upotettavaksi. Aukotetun ulkokuoren ansiosta jokainen löylynheittäjä voi valita haluamansa nautinnon: pehmeät löylyt avoimesta kyljestä kiville tai kipakammat suoraan kivipilarin päältä. Cilindro on komea katsoa ja kokea.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HPC7004EE
- Tyyppikoodi
- PC70EE
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261280
- Saunan tilavuus
- 6 - 10 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
- Elinkaaren status
- Poistunut
Monipuolisin pilarikiuasperhe - huippuluokan löylyt
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 6.8 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Digitalisesti ohjattu erillisellä ohjauspaneelilla |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, min. | 40 °C |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, max. | 110 °C |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Ohjauspaneelin tyyppi | EE |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V/230V 1/3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| Korkeus | 930 mm |
| Leveys | 320 mm |
| Syvyys | 320 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| Nettopaino | 9.3 kg |
| Kivien määrä | 90 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 950 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 30 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 50 mm |
| Ohjauskeskuksen kaapelin pituus (m) | 5 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 6 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 10 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HPC7004EE |
|---|---|
| EAN | 6410082612802 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261280 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 975 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 330 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 330 mm |
| Bruttopaino (kg) | 10.7 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.35 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.02 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 1.13 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 117.3 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 213.6 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet