Sähkökiuas E|Legend
Sähkökiuas Harvia Legend Pro PO11E 11,0 kW musta
HPO110400M
Harvia Legend -kiuas on tarina aitoudesta ja erittäin kestävästä Harvia-laadusta. Jokainen Harvia Legend on osa vuonna 1950 perustetun Harvian, nykyisin maailman suurimman kiuasvalmistajan, sankaritarinaa. Jokainen Legend-kiuas on käsintehty, Harvian pajamestarin taidonnäyte. Legendin patinoitu teräskehikko pitää sisällään suuren kivimäärän, josta lähtee puusaunamaisen mahtavan kosteat ja lempeät löylyt. Valitse Legend – siitä alkaa sinun legendaarinen saunatarinasi. Harvia Legend tarjoaa saunojalle löylyelämyksen, jolla ei ole vertaa. Tämä suuri kiuas vie saunojan aikakaudelle, jolloin kiuas sai syntynsä – se on kiuas aidoimmillaan. Legendin patinoitu teräskehikko pitää sisällään suuren kivimäärän, joka lämmetessään tuottaa mahtavat löylyt isompaankin saunaan. Kivitilan avoimen rakenteen ansiosta koko kiukaan ulkopinta on saunojan käytössä löylynheittoa varten. Suureen kivimäärään varautunut lämpö mahdollistaa myös reilumman löylynheiton jopa matalassa lämpötilassa – saat saunaasi miellyttävän kosteat löylyt. Harvia Legend -kiukaan pyöreän muodon ansiosta kiuas voidaan asentaa vaikka keskelle saunaa ja upottaa lauderatkaisuun.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HPO110400M
- Tyyppikoodi
- PO11E
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261100
- Saunan tilavuus
- 9 - 20 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Pajamestarin taidonnäyte
- Massiivinen Legend pilarikiuas suurella kivimäärällä
- Sovelutuu ammattikäyttöön
- Matala ja massiivinen kivimäärä tuo tasaisen lämmön myös alalauteille
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 11 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| Korkeus | 740 mm |
| Leveys | 530 mm |
| Syvyys | 530 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| Nettopaino | 29.5 kg |
| Kivien määrä | 40 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palavaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.1 m |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 30 mm |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Asennustilan tarve (syvyyssuunnassa) | 1 m |
| Anturin kaapelin pituus | 4 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 9 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 20 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| Power table | [["11","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HPO110400M |
|---|---|
| EAN | 6410082611003 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261100 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiuasAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 770 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 550 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 545 mm |
| Bruttopaino (kg) | 32 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2.9 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 920 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 149 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 277 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Videot
Yhteensopivat tuotteet