Ei saatavilla
Sähkökiuas E|Legend
Sähkökiuas Harvia Legend Pro PO12E 12kW U1 musta
HPOU122401
Harvia Legend -kiuas on tarina aitoudesta ja erittäin kestävästä Harvia-laadusta. Jokainen Harvia Legend on osa vuonna 1950 perustetun Harvian, nykyisin maailman suurimman kiuasvalmistajan, sankaritarinaa. Jokainen Legend-kiuas on käsintehty, Harvian pajamestarin taidonnäyte. Legendin patinoitu teräskehikko pitää sisällään suuren kivimäärän, josta lähtee puusaunamaisen mahtavan kosteat ja lempeät löylyt. Valitse Legend – siitä alkaa sinun legendaarinen saunatarinasi. Harvia Legend tarjoaa saunojalle löylyelämyksen, jolla ei ole vertaa. Tämä suuri kiuas vie saunojan aikakaudelle, jolloin kiuas sai syntynsä – se on kiuas aidoimmillaan. Legendin patinoitu teräskehikko pitää sisällään suuren kivimäärän, joka lämmetessään tuottaa mahtavat löylyt isompaankin saunaan. Kivitilan avoimen rakenteen ansiosta koko kiukaan ulkopinta on saunojan käytössä löylynheittoa varten. Suureen kivimäärään varautunut lämpö mahdollistaa myös reilumman löylynheiton jopa matalassa lämpötilassa – saat saunaasi miellyttävän kosteat löylyt. Harvia Legend -kiukaan pyöreän muodon ansiosta kiuas voidaan asentaa vaikka keskelle saunaa ja upottaa lauderatkaisuun. Kiuasta ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella. Yhteensopivia: Xenio-ohjauskeskus (CX110 ja CX170) tai Xafir-ohjauskeskus (CS110 ja CS170).
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HPOU122401
- Tyyppikoodi
- PO12E
Pajamestarin taidonnäyte
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HPOU122401 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 12 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 240V 1~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HPOU122401 |
|---|---|
| Korkeus | 740 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HPOU122401 |
|---|---|
| Nettopaino | 33.3 kg |
| Kivien määrä | 40 kg |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HPOU122401 |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
| Sulake (240VAC, 3 ph, 60Hz) kpl x ampeeria | 52.7A |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HPOU122401 |
|---|---|
| EAN | 6417659034630 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 870 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 620 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 620 mm |
| Bruttopaino (kg) | 35.3 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2.9 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.