Sähkökiuas E|Club
Sähkökiuas Harvia Club K11G 11,0 kW Steel
HRKG110400
Harvia Club -kiuas on superlämmittäjä, joka jaksaa löylyttää isompiakin joukkoja, vaikka aamusta iltaan. Suurten saunojen ja jatkuvassa käytössä olevien kiukaiden on oltava toimivia, tehokkaita sekä mukavia käyttää. Tähän tarkoitukseen luotu teräksenkomea, lattiamallinen Club-sähkökiuas on täydellinen – onhan se maailmankuulua Harvia-laatua. Erillisellä ohjauskeskuksella varustettava Club-superkiuas soveltuu erinomaisesti kerrostalojen, hotellien, loma- ja kuntokeskusten ja uimahallien saunoihin sekä tilaviin perhesaunoihin. Valitse Club, kun vaadit kiukaaltasi supervoimaa ja kestävyyttä. Harvia Club -kiukaat on suunniteltu oikeiksi superkiukaiksi, jotka jaksavat löylyttää vaikka aamusta iltaan isompiakin joukkoja. Suurten saunojen ja jatkuvassa käytössä olevien kiukaiden on oltava toimivia, tehokkaita sekä mukavia käyttää. Lattiamalliset Club-sähkökiukaat ovat maailmankuulua Harvia-laatua. Ne on valmistettu lähes kokonaan ruostumattomasta teräksestä ja niissä on kovaan käyttöön tarvittavaa voimaa ja kestävyyttä. Club-kiukaat soveltuvat erinomaisesti kerrostalojen, hotellien, lomakeskusten ja uimahallien saunoihin, tilaviin perhesaunoihin sekä muihin paljon käytettäviin saunoihin. Club-kiukaita ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella. Yhteensopivia: Xenio-ohjauskeskus (CX170) tai Xafir-ohjauskeskus (CS170).
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HRKG110400
- Tyyppikoodi
- K11G
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8260711
- Saunan tilavuus
- 9 - 16 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Superkiuas isollekin clubille
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 11 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| Korkeus | 700 mm |
| Leveys | 505 mm |
| Syvyys | 430 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| Nettopaino | 25 kg |
| Kivien määrä | 60 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 70 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Asennustilan tarve (syvyyssuunnassa) | 1 m |
| Anturin kaapelin pituus | 4 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 9 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 16 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| Power table | [["11","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HRKG110400 |
|---|---|
| EAN | 6410082607112 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8260711 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 735 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 445 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 510 mm |
| Bruttopaino (kg) | 21.3 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.4 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 885 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 106.2 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 276.6 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet