Sähkökiuas Combi-malli|Club
Sähkökiuas Harvia Club Combi K15GS 15 kW Steel
HRKG150400S
Harvia Club Combi on sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä, joka tarjoaa monta eri saunomistapaa, kuten perinteisen saunan, höyryhuonen, yrttisaunan ja tuoksusaunan. Supertehokas Club Combi –yhdistelmäkiuas on suunniteltu löylyttämään isoakin joukkoa – aamusta iltaan. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu, tyylikäs lattiamallinen Club Combi -sähkökiuas on maailmankuulua Harvia-laatua. Kun haluat kokea itse tai tarjota asiakkaillesi Sauna&spa-elämyksiä, tutustu supertehokkaisiin Club Combi -malleihin. Harvia Club Combi on yhdistetty sähkökiuas ja höyrystin, joka tarjoaa monta eri saunomistapaa. Saat saunastasi perinteisen saunan, höyryhuonen, yrttisaunan ja tuoksusaunan – kaikki saunaelämykset samassa paketissa. Tehdasasennettu automaattinen vesisäiliön täyttö on vakiona. Täyttöä varten kiukaan läheisyydessä on oltava sulkuventtiilillä varustettu vesipiste. Club Combi -kiukaat soveltuvat erinomaisesti kerrostalojen, hotellien, lomakeskusten ja uimahallien saunoihin, tilaviin perhesaunoihin sekä muihin paljon käytettäviin saunoihin. Club Combi -kiukaita ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella. Yhteensopivia: Xenio Combi-ohjauskeskus (CX110C) tai Xafir Combi-ohjauskeskus (CS110C).
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HRKG150400S
- Tyyppikoodi
- K15GS
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8266215
- Saunan tilavuus
- 14 - 24 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Superkiuas isollekin clubille
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 15 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| Korkeus | 700 mm |
| Leveys | 505 mm |
| Syvyys | 490 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| Nettopaino | 30 kg |
| Kivien määrä | 60 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.4 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 14 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 24 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| Power table | [["15","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 25 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HRKG150400S |
|---|---|
| EAN | 6410082662159 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8266215 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 735 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 520 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 510 mm |
| Bruttopaino (kg) | 26.5 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 885 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 127 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 339 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet