Ei saatavilla
Sähkökiuas E|Senator
Sähkökiuas Harvia Senator 9 kW musta
HSB900400
Harvia Senator on lattiamallin sähkökiuas, joka on suunniteltu erityisesti lauteilla pitkään viihtyville. Kiukaan suuren kivitilan ja kuuden vastuksen ansiosta sauna lämpenee tasaisesti ja tehokkaasti. Tasaisessa lämmössä ja leppoisissa löylyissä saunojat jaksavat kylpeä pitempään. Senator on valmistettu lähes kauttaaltaan ruostumattomasta teräksestä. Se sopii hyvin esimerkiksi perhesaunoihin sekä rivi- ja kerrostalojen pienehköihin yhteisösaunoihin. Senator-kiuasta ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HSB900400
- Tyyppikoodi
- T9
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8264582
- Saunan tilavuus
- 8 - 14 m³
Tyylipuhdas laatukiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HSB900400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 9 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Painot
Painot
| Malli | HSB900400 |
|---|---|
| Nettopaino | 18.2 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HSB900400 |
|---|---|
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 14 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HSB900400 |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HSB900400 |
|---|---|
| EAN | 6410082645824 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8264582 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 680 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 360 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 490 mm |
| Bruttopaino (kg) | 19.7 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.25 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 830 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 139.2 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 375.6 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet