Ei saatavilla
Sähkökiuas Combi-malli|Senator
Sähkökiuas Harvia Senator Combi T7C 7 kW Steel
HSC700400
Harvia Senator Combi -kiuas on monipuolinen sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä, joka tarjoaa lempeän lämpöisiä sauna&spa-elämyksiä. Lattiamallin Senator Combi on perinteinen sauna, höyryhuone, yrttisauna ja tuoksusauna – kaikki saunaelämykset samassa paketissa. Tyylikäs, ruostumattomasta teräksestä valmistettu kiuas luo kylpylätunnelmaa perhesaunoihin sekä kerros- ja rivitalojen yhteisösaunoihin. Nauti höyryn ja löylyn kauneutta ja terveyttä edistävästä voimasta Harvian avulla. Senator Combi on lattiamallin sähkökiuas, jonka pintamateriaali on huippulaatuista ruostumatonta terästä. Vesisäiliön tilavuus on 5 litraa. Kiukaassa on vuolukivikupit löylytuoksuja varten ja ruostumaton teräsritilä pussituoksuille. Combi-kiukaita ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HSC700400
- Tyyppikoodi
- T7C
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8266057
- Saunan tilavuus
- 6 - 9 m³
- Sertifikaatit
- EAC CE
- Elinkaaren status
- Poistunut
Tyylipuhdas laatukiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 7 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| Korkeus | 660 mm |
| Leveys | 345 mm |
| Syvyys | 465 mm |
Painot
Painot
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| Nettopaino | 19.3 kg |
| Kivien määrä | 35 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 35 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 35 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 80 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.25 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 6 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 9 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| Power table | [["7","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 10 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HSC700400 |
|---|---|
| EAN | 6417659005609 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8266057 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 675 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 360 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 480 mm |
| Bruttopaino (kg) | 20.7 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.25 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 825 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 145.2 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 393.6 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet