Sähkökiuas E|Senator
Sähkökiuas Harvia Senator T9 9 kW Steel
HSE090400
Harvia Senator on lattiamallin sähkökiuas, joka on suunniteltu erityisesti lauteilla pitkään viihtyville. Kiukaan suuren kivitilan ja kuuden vastuksen ansiosta sauna lämpenee tasaisesti ja tehokkaasti. Tasaisessa lämmössä ja leppoisissa löylyissä saunojat jaksavat kylpeä pitempään. Senator on valmistettu lähes kauttaaltaan ruostumattomasta teräksestä. Se sopii hyvin esimerkiksi perhesaunoihin sekä rivi- ja kerrostalojen pienehköihin yhteisösaunoihin. Senator-kiuasta ohjataan erillisellä ohjauskeskuksella.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HSE090400
- Tyyppikoodi
- T9
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8261009
- Saunan tilavuus
- 8 - 14 m³
- Sertifikaatit
- CE EAC
Tyylipuhdas laatukiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 9 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 400V 3N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| Korkeus | 660 mm |
| Leveys | 465 mm |
| Syvyys | 345 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| Nettopaino | 17.3 kg |
| Kivien määrä | 40 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 120 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.25 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Anturin kaapelin pituus | 4 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 8 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 14 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sulakkeet (400V3N~) kpl x ampeeria | 3 x 16 A |
| Syöttökaapeli (400V 3N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 400V 3N~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HSE090400 |
|---|---|
| EAN | 6410082610099 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8261009 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 675 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 360 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 480 mm |
| Bruttopaino (kg) | 18.6 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.25 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen korkeus | 825 mm |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 pakkauksen syvyys | 1.2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen korkeus | 2 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen leveys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 3 pakkauksen syvyys | 1 m |
| Myyntiyksikkö 2 bruttopaino | 132.6 kg |
| Myyntiyksikkö 3 bruttopaino | 355.8 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet