Sähkökiuas perinteinen|The Wall
Sähkökiuas Harvia The Wall SW80 8,0 kW 240V 1ph Steel
HSWS8U1BUL
Harvia The Wall -kiukaan design on selkeän virtaviivainen ja skandinaavisen minimalistinen. The Wall kiuas vie tyylikkäästi vain pienen tilan saunassa, vaikka tehokkuutta löytyy aina 9 kW:iin saakka. Laitteen valmistuksessa on keskitytty ennen kaikkea käytännöllisyyteen: valaistut käyttökytkimet, helppo asennus ja kestävät rakenneratkaisut tekevät The Wall -kiukaasta suuren ominaisuuksiltaan. Kaikki tämä kompaktissa ja tyylikkäässä The Wall -kokonaisuudessa. Käyttöajan kytkin ja termostaatti lämpötilalle ovat kumpikin valaistuja. Ergonominen valaistu käyttökytkin erottuu kiukaan yläosassa, josta sitä on helppo käyttää. Valaistus helpottaa hämärässä käyttöä. Harvemmin käytetty termostaatin säädin sijaitsee kiukaan alaosassa. Kiukaan käytön kätisyyden (oikea/vasen) voi valita asennuksen yhteydessä. The Wall -kiuas on kestävä rakenteeltaan ja vastuksiltaan: vastuksille on oma tukirakenne, joka suojaa vastuksia, estää vastuksen vääntymistä ja pidentää käyttöikää. Lämmölle ja kosteudelle alttiit komponentit on sijoitettu kiukaan alaosaan ja kiukaan vastuksen rakenne on suunniteltu kestämään pitkään lämmitystehosta tinkimättä. Kiukaan asennustyö on vaivatonta ja nopeaa. Mukana toimitettava asennus-/seinäteline määrittää minimi suojaetäisyyden kiukaan ja lattian välillä.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HSWS8U1BUL
- Tyyppikoodi
- SW80
- Sertifikaatit
- ETL
Skandinaavista muotoilua
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Etäkäyttö | Ei |
Mitat
Mitat
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| Korkeus | 699 mm |
| Leveys | 429 mm |
| Syvyys | 257 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| Nettopaino | 16.78 kg |
| Kivien määrä | 19.96 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 76 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 76 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 76 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 76 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.09 m |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 249 mm |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HSWS8U1BUL |
|---|---|
| EAN | 6417659032001 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiinnitystarvikkeetKiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 699 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 498 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 325 mm |
| Bruttopaino (kg) | 16.9 kg |
| Pakkauspahvin paino | 1.8 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.1 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.