Option|HWF
Lisätarvike Harvia Vedensuodatinpaketti koko XL
HWF01XL
Harvia HWF on vedensuodatusjärjestelmä höyrystimille ja kiukaille, joka pidentää tuotteiden elinikää sekä tekee niiden ylläpitämisestä helpompaa. Harvia HWF takaa korkealaatuisen veden, joka on suodatettu ja pehmennetty. Se poistaa lähes kaiken kalsiumin ja magnesiumin vedestä, jotka aiheuttavat saunoihin epämiellyttäviä tuoksuja ja näkyviä likatahroja kiukaiden pinnalle. Vedensuodatusjärjestelmää suositellaan veden pehmentämiseen höyrygeneraattoreiden käytössä ja kiukaiden kanssa kohteissa, joissa vesi on laadultaan kovaa sen korkean mineraalipitoisuuden takia. Suodattamaton vesi saattaa tällaisessa ympäristössä aiheuttaa useita ongelmia. Esimerkiksi höyrygeneraattoreissa kova suodattamaton vesi aiheuttaa vesisäiliön ja vastusten kalkkeutumista, jotka lyhentävät komponenttien elinikää. Vedensuodatinjärjestelmä tarjoaa kaksi erikokoista suodatinta, M-koko kotikäyttöön ja XL-koko ammattikäyttöön. Käytännöllinen vedensuodatinjärjestelmä on helppo ylläpitää eikä se vaadi sähköä toimiakseen. Tuotteen asennus on helppoa ja se voidaan tehdä joko pysty- tai vaakasuunnassa.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HWF01XL
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8266762
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HWF01XL |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | VaakaanPystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Valkoinen |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Käyttöympäristön lämpötila min. | 5 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
Mitat
Mitat
| Malli | HWF01XL |
|---|---|
| Korkeus | 510 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Syvyys | 155 mm |
Painot
Painot
| Malli | HWF01XL |
|---|---|
| Nettopaino | 5.7 kg |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HWF01XL |
|---|---|
| EAN | 6417659027250 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8266762 |
| Tullinumero EU | 85169000 |
| ETIM -numero | EC001885 |
| UNSPSC -numero | 47101500 |
| Toimitussisältö (listattuna) | LiitäntäsovitinAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeVedensuodatinVedenkovuuden testeriVesiletkutVesimittari |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 270 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 500 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 310 mm |
| Bruttopaino (kg) | 5.9 kg |
| Pakkauspahvin paino | 0.8 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet