HWS
Vedenpehmennin Harvia HSW 1500 US harmaa
HWS1500US
Harvia HWS1500 on höyrystimien käyttöveden laatua parantava vedenpehmenninjärjestelmä ammattilaiskäyttöön, joka pidentää spa- ja saunakomponenttien elinikää ja tekee niiden ylläpitämisestä helpompaa. Harvia HWS1500 on helppokäyttöinen ja automaattinen vedenpehmennin, joka takaa korkealaatuisen suodatetun sekä pehmennetyn veden. Se poistaa lähes kaiken kalsiumin sekä magnesiumin vedestä, jotka aiheuttavat saunoihin epämiellyttäviä tuoksuja. Vedensuodatusjärjestelmän käyttöä suositellaan etenkin kohteissa, joissa vesi on laadultaan kovaa sen korkean mineraalipitoisuuden takia. Höyrygeneraattoreissa kova suodattamaton vesi aiheuttaa vesisäiliön sekä vastusten kalkkeutumista, jotka lyhentävät komponenttien elinikää. HWS1500 kokonaisuus sisältää vedenpehmenninjärjestelmän esisuodattimella sekä tarvittavilla vesijohdoilla. Tarjolla kolme muuntajaversiota eri sähköverkkoihin (EU, UK ja US/Lähi-itä). Vedenpehmentimen ohjauksesta vastaava digitaalinen järjestelmä takaa tehokkaan käytön ja maksimaalisen suorituskyvyn. Ajastettavissa oleva elvytystoiminto mahdollistaa järjestelmän elvytyksen aktiivisen käyttöajan ulkopuolella. Tuote kestää hyvin aktiivista käyttöä myös suurien höyrystimien kanssa. Hartsisäiliö ei vaadi uusimista ja tuote täytetään kätevillä erikseen hankittavilla suolatableteilla.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- HWS1500US
- Tyyppikoodi
- HWS1500
- Sertifikaatit
- CE
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | HWS1500US |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Ammattilaiset |
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Lattia |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Harmaa |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Käyttöympäristön lämpötila min. | 5 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
Mitat
Mitat
| Malli | HWS1500US |
|---|---|
| Korkeus | 545 mm |
| Leveys | 250 mm |
| Syvyys | 430 mm |
Painot
Painot
| Malli | HWS1500US |
|---|---|
| Nettopaino | 22 kg |
Toimitus
Toimitus
| Malli | HWS1500US |
|---|---|
| EAN | 6417659027205 |
| Tullinumero EU | 85169000 |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 690 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 380 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 610 mm |
| Bruttopaino (kg) | 22.6 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2.5 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet