Ohjauskeskus erillisellä ohjaimella
Ohjauskeskus Infrabox IRB-S
IRB-S
Infrabox on monipuolinen uuden ajan digitaalinen ohjauskeskus infrapunasaunan ja infrapunasäteilijöiden ohjaamiseen. Tyylikkään pienikokoinen, huomaamaton ja samalla selkeä ohjauspaneeli on helppo asentaa sinne, missä sitä halutaan käyttää. Ohjauspaneelin LED-valojen ansiosta oman infrapunasaunan ohjaus on vaivatonta ja turvallista. Infrabox tuo lempeän infrapunan edut vaivattomasti kotikylpylään. Infrapunahuonetta ohjataan Infrabox -ohjauskeskuksella, jonka innovatiivisesta muotoilusta on etua etenkin silloin, kun tahdot huomaamattoman ohjauspaneelin saunatilaasi. Keskuksen avulla voi ohjata infrapunasaunan hellivän lämmön päälläoloaikaa, voimakkuutta ja valaistusta.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- IRB-S
- Tyyppikoodi
- IRB-S
- Sähkönumero (FI/STK)
- 8266407
- Sertifikaatit
- CE EAC
Innovatiivista ohjausta
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | IRB-S |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | KotitaloudetAmmattilaiset |
| Teho (max. ulos) | 3.6 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Digitalisesti ohjattu erillisellä ohjauspaneelilla |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Antrasiitti |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, min. | 30 °C |
| Lämpötilan säätöalue ˚C, max. | 70 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila min. | -10 °C |
| Käyttöympäristön lämpötila max. | 110 °C |
| Varastointilämpötila min. | -25 °C |
| Varastointilämpötila max. | 70 °C |
| Ohjauspaneelin tyyppi | Professional |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Kyllä |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Sähkö (korkeajännite 230V 1N~) |
Mitat
Mitat
| Malli | IRB-S |
|---|---|
| Korkeus | 195 mm |
| Leveys | 131 mm |
| Syvyys | 48 mm |
| Ohjauspaneelin leveys | 63 mm |
| Ohjauspaneelin syvyys | 36 mm |
| Ohjauspaneelin korkeus | 104 mm |
Painot
Painot
| Malli | IRB-S |
|---|---|
| Nettopaino | 1.33 kg |
| Ohjauspaneelin paino | 0.13 kg |
| Tehoyksikön paino | 0.84 kg |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | IRB-S |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 50/60 Hz |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 230V~ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | IRB-S |
|---|---|
| EAN | 9120053863016 |
| Sähkönumero (FI/STK) | 8266407 |
| Tullinumero EU | 85371098 |
| ETIM -numero | EC001885 |
| UNSPSC -numero | 43201542 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | PahviMuovi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 120 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 285 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 340 mm |
| Bruttopaino (kg) | 1.84 kg |
| Pakkauspahvin paino | 0.36 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.02 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.