Ei saatavilla
Sähkökiuas perinteinen|KIP
Sähkökiuas Harvia KIP30B 3 kW 240VAC Steel UL
JH30B2401
Harvia Kip on perinteinen seinälle asennettava kiuas, jossa hinta ja laatu kohtaavat toisensa saunojalle erinomaisen suosiollisella tavalla. Käyttökytkimet on sijoitettu kiukaan alaosaan ja niiden sijainti voidaan muuttaa asennusvaiheessa vasemmalle tai oikealle sivulle tai kiukaan eteen – hyödyllinen valintamahdollisuus esimerkiksi seinäsyvennysasennuksissa. Kiukaan ulkovaippa on kiiltävä musta. Design on selkeälinjainen ja materiaalit tuhansissa saunoissa hyviksi todettuja.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- JH30B2401
- Tyyppikoodi
- KIP30B
- Saunan tilavuus
- 2.4 - 3.7 m³
- Sertifikaatit
- UL
- Elinkaaren status
- Poistunut
Perinteinen suosikkikiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 3 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
Mitat
Mitat
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| Korkeus | 600 mm |
| Leveys | 410 mm |
| Syvyys | 280 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| Nettopaino | 13.4 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 75 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 75 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 178 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 178 mm |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 2.4 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 3.7 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
| Sulake (240VAC, 3 ph, 60Hz) kpl x ampeeria | min. 12.5A |
| Syöttökaapeli (240VAC, 1ph, 60Hz) kpl x ampeeria | 12AWG |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | JH30B2401 |
|---|---|
| EAN | 6417659027397 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeRuuvit |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 700 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 500 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 370 mm |
| Bruttopaino (kg) | 16.4 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.