Sähkökiuas E|KIP
KIP45W 4,5 kW 240V Steel
JH45WU1UL
Harvia Kip on perinteinen seinälle asennettava kiuas, jossa hinta ja laatu kohtaavat toisensa saunojalle erinomaisen suosiollisella tavalla. Käyttökytkimet on sijoitettu kiukaan alaosaan ja niiden sijainti voidaan muuttaa asennusvaiheessa vasemmalle tai oikealle sivulle tai kiukaan eteen – hyödyllinen valintamahdollisuus esimerkiksi seinäsyvennysasennuksissa. Kiukaan ulkovaippa on kiiltävä musta. Design on selkeälinjainen ja materiaalit tuhansissa saunoissa hyviksi todettuja.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- JH45WU1UL
- Tyyppikoodi
- KIP45W
- Saunan tilavuus
- 2.83 - 5.97 m³
- Sertifikaatit
- UL
Perinteinen suosikkikiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| Ohjauksen tyyppi | Erillisellä ohjauskeskuksella ohjattava |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
Mitat
Mitat
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| Korkeus | 599 mm |
| Leveys | 409 mm |
| Syvyys | 279 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| Nettopaino | 13.15 kg |
| Kivien määrä | 19.96 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 51 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 76 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 51 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 51 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palamattomaan materiaaliin) | 51 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 51 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.07 m |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 76 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 51 mm |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 2.83 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 5.97 m³ |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | JH45WU1UL |
|---|---|
| EAN | 6417659027441 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeRuuvit |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 700 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 370 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 500 mm |
| Bruttopaino (kg) | 16.2 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet