Sähkökiuas perinteinen|KIP
Sähkökiuas Harvia Kip60B 6,0 kW 240V black UL
JH60BU1MUL
Harvia Kip on perinteinen seinälle asennettava kiuas, jossa hinta ja laatu kohtaavat toisensa saunojalle erinomaisen suosiollisella tavalla. Käyttökytkimet on sijoitettu kiukaan alaosaan ja niiden sijainti voidaan muuttaa asennusvaiheessa vasemmalle tai oikealle sivulle tai kiukaan eteen – hyödyllinen valintamahdollisuus esimerkiksi seinäsyvennysasennuksissa. Kiukaan ulkovaippa on kiiltävä musta. Design on selkeälinjainen ja materiaalit tuhansissa saunoissa hyviksi todettuja.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- JH60BU1MUL
- Tyyppikoodi
- KIP60B
- Sertifikaatit
- UL
Perinteinen suosikkikiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Etäkäyttö | Ei |
Mitat
Mitat
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| Korkeus | 599 mm |
| Leveys | 409 mm |
| Syvyys | 279 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| Nettopaino | 13.97 kg |
| Kivien määrä | 19.96 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 99 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 99 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 99 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 99 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 99 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.07 m |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 102 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 178 mm |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | JH60BU1MUL |
|---|---|
| EAN | 6417659031660 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeRuuvit |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 699 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 498 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 368 mm |
| Bruttopaino (kg) | 16.96 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.