JH80B2401
Laske saunan tilavuus
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
Löydä jälleenmyyjä
Tuotenumero Harvia
JH80B2401
Tyyppikoodi
Kip80
Saunan tilavuus
7.1 - 12 m³
Sertifikaatit
UL
Lataa tekniset tiedot
Perinteinen suosikkikiuas
    Tekniset tiedot
    Ominaisuudet
    MalliJH80B2401
    KäyttäjäryhmäKotitaloudet
    Teho (max. ulos)8 kW
    Ohjauksen tyyppiOhjaus käyttökytkimillä tuotteesta
    AsennuskohdeSeinä
    Asennus-suuntaPystysuuntaan
    Väri (tuotteen markkinointiväri)Ruostumaton teräs
    Materiaali (pää-materiaali)Teräs
    Varastointilämpötila min.0 °C
    Varastointilämpötila max.50 °C
    KäyttöympäristöSisätila - kosteat tilat
    EtäkäyttöEi
    Mitat
    MalliJH80B2401
    Korkeus600 mm
    Leveys410 mm
    Syvyys280 mm
    Kivien kokoØ5–10 cm
    Painot
    MalliJH80B2401
    Nettopaino14.3 kg
    Kivien määrä20 kg
    Etäisyydet
    MalliJH80B2401
    Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin)125 mm
    Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin)125 mm
    Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen)178 mm
    Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen)178 mm
    Min. asennuskorkeus2 m
    Huoneen suositelty minimitilavuus7.1 m³
    Huoneen suositeltu maksimitilavuus12 m³
    Huoneen minimikorkeus2 m
    Sähköasennus
    MalliJH80B2401
    Power table[["8","","",""]]
    Suojaluokitus (esim. IPX4)IPX4
    Sähköverkon taajuus60 Hz
    Sulake (240VAC, 3 ph, 60Hz) kpl x ampeeriamin. 33,4A / 2 group: min. 22,3 A
    Syöttökaapeli (240VAC, 1ph, 60Hz) kpl x ampeeria8AWG
    Sähkökytkentämahdollisuudet240VAC, 1ph, 60Hz
    Toimitus
    MalliJH80B2401
    EAN6417659027427
    Tullinumero EU85162999
    ETIM -numeroEC001884
    UNSPSC -numero40101800
    Toimitussisältö (listattuna)
    KiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeRuuvit
    Tuotteen yksikkö (kpl, set, m)KPL
    Myyntiyksikköpcs
    PakkausmateriaalitPahvi
    Myyntipakkauksen korkeus500 mm
    Myyntipakkauksen leveys700 mm
    Myyntipakkauksen syvyys370 mm