Ei saatavilla
Sähkökiuas perinteinen|KIP
Sähkökiuas Harvia Kip80B 8 kW 240VAC 1ph
JH80B2401
Harvia Kip on perinteinen seinälle asennettava kiuas, jossa hinta ja laatu kohtaavat toisensa saunojalle erinomaisen suosiollisella tavalla. Käyttökytkimet on sijoitettu kiukaan alaosaan ja niiden sijainti voidaan muuttaa asennusvaiheessa vasemmalle tai oikealle sivulle tai kiukaan eteen – hyödyllinen valintamahdollisuus esimerkiksi seinäsyvennysasennuksissa. Kiukaan ulkovaippa on kiiltävä musta. Design on selkeälinjainen ja materiaalit tuhansissa saunoissa hyviksi todettuja.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- JH80B2401
- Tyyppikoodi
- Kip80
- Saunan tilavuus
- 7.1 - 12 m³
- Sertifikaatit
- UL
Perinteinen suosikkikiuas
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 8 kW |
| Ohjauksen tyyppi | Ohjaus käyttökytkimillä tuotteesta |
| Asennuskohde | Seinä |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Ruostumaton teräs |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Varastointilämpötila min. | 0 °C |
| Varastointilämpötila max. | 50 °C |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Etäkäyttö | Ei |
Mitat
Mitat
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| Korkeus | 600 mm |
| Leveys | 410 mm |
| Syvyys | 280 mm |
| Kivien koko | Ø5–10 cm |
Painot
Painot
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| Nettopaino | 14.3 kg |
| Kivien määrä | 20 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 125 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 125 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (3 -vaiheinen) | 178 mm |
| Suojaetäisyys lattiaan (1 -vaiheinen) | 178 mm |
| Min. asennuskorkeus | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 7.1 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 12 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Sähköasennus
Sähköasennus
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| Power table | [["8","","",""]] |
| Suojaluokitus (esim. IPX4) | IPX4 |
| Sähköverkon taajuus | 60 Hz |
| Sulake (240VAC, 3 ph, 60Hz) kpl x ampeeria | min. 33,4A / 2 group: min. 22,3 A |
| Syöttökaapeli (240VAC, 1ph, 60Hz) kpl x ampeeria | 8AWG |
| Sähkökytkentämahdollisuudet | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Toimitus
Toimitus
| Malli | JH80B2401 |
|---|---|
| EAN | 6417659027427 |
| Tullinumero EU | 85162999 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| UNSPSC -numero | 40101800 |
| Toimitussisältö (listattuna) | KiuasAsennustelineAsennus- ja käyttöohjeRuuvit |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 500 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 700 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 370 mm |
| Bruttopaino (kg) | 17.3 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.