Ei saatavilla
Puukiuas DUO|Legend
Puukiuas Harvia Legend 240 Duo musta
WK240LDLUX
Harvia Legend 240 Duo -kiuas on ainutlaatuinen ”2in1” ratkaisu, jossa on yhdessä puulämmitteinen KIUAS & TAKKA. Yhdellä lämmittämisellä pääset nauttimaan kahdesta tunnelmasta. Lämmitä saunasi löylykuntoon ja nauti seinän toisella puolella miellyttävän takkatulen luomasta tunnelmasta. Legendin patinoitu teräskehikko pitää sisällään mahtavan kivimäärän, josta lähtee ne aidot ja alkuperäiset, savusaunamaisen kosteat ja pehmeät löylyt. Saunan jälkeen voit nautiskella jälkilöylyistä takkahuoneen puolella vaikkapa makkaraa paistaen ja virvokkeista nauttien…ja sitten taas saunomaan. Jokainen Harvia Legend on osa vuonna 1950 perustetun Harvian, nykyisin maailman suurimman kiuasvalmistajan, sankaritarinaa. Jokainen Legend-kiuas on käsintehty, Harvian pajamestarin taidonnäyte. Valitse ainutkertainen Legend – siitä alkaa sinun legendaarinen saunatarinasi.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- WK240LDLUX
- Tyyppikoodi
- LE240
- Saunan tilavuus
- 10 - 24 m³
Käsintehty Harvian pajamestarin taidonnäyte
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | WK240LDLUX |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | 21 kW |
| Asennuskohde | Lattia |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Puu |
Mitat
Mitat
| Malli | WK240LDLUX |
|---|---|
| Korkeus | 830 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Syvyys | 780 mm |
| Kivien koko | Ø10–15 cm |
Painot
Painot
| Malli | WK240LDLUX |
|---|---|
| Nettopaino | 96.3 kg |
| Kivien määrä | 200 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | WK240LDLUX |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 630 mm |
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 630 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palavaan materiaaliin) | 250 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 200 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 200 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palamattomaan materiaaliin) | 100 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Asennustilan tarve (syvyyssuunnassa) | 2 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 10 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 24 m³ |
| Huoneen minimikorkeus | 2 m |
Toimitus
Toimitus
| Malli | WK240LDLUX |
|---|---|
| EAN | 6417659012997 |
| Tullinumero EU | 73218900 |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Myyntipakkauksen korkeus | 850 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 810 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 620 mm |
| Bruttopaino (kg) | 100 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.