Puukiuas DUO|Legend
Legend 240 SL BimSchV2
WKLE20SLM10
Harvia Legend 240 SL -puukiukaan lasiluukun takana loimuava tuli luo takkahuoneen tunnelmaa mahdollistaen kiukaan lämmityksen saunan ulkopuolelta. Rentoudu takkatulen loimussa samalla, kun saunasi lämpeää nautinnollisia löylyhetkiä varten seinän toisella puolen. Harvia Legend SL -kiukaiden yksityiskohtainen teräskehikko pitää sisällään massiivisen kivimäärän, joka lämpenee nopeasti ja luo aidot savusaunamaisen kosteat ja pehmeät löylyt. SL-kiuas on helppo pitää siistinä ja se ei tuo tavallisen puulämmitteisen kiukaan tapaan tuhkaa saunan sisäpuolelle. Harvia SL -kiukaat mahdollistavat vapaammat lauderatkaisut ja lisävarusteena myytävä suojakaide tekee saunomisesta ja saunassa liikkumisesta turvallista. Veden lämmittäminen onnistuu kätevästi SL-puukiukaisiin erikseen saatavilla olevalla ja piippuun asennettavalla Legend-vesisäiliöllä. Saunomiskokemuksen kruunaat Harvia Legend -tarvikkeilla. Tuotteella on CE ja BimSchV2 hyväksynnät
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- WKLE20SLM10
- Tyyppikoodi
- LE240SL
- Sertifikaatit
- CE BImSchV 2 EAC
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | WKLE20SLM10 |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Asennuskohde | Lattia |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
Mitat
Mitat
| Malli | WKLE20SLM10 |
|---|---|
| Korkeus | 830 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Syvyys | 780 mm |
| Kivien koko | Ø10–15 cm |
Painot
Painot
| Malli | WKLE20SLM10 |
|---|---|
| Nettopaino | 76.1 kg |
| Kivien määrä | 200 kg |
Toimitus
Toimitus
| Malli | WKLE20SLM10 |
|---|---|
| EAN | 6417659043281 |
| Tullinumero EU | 73218900 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| Toimitussisältö (listattuna) | Sähkökiukaan ajastin |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | kg |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 850 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 810 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 620 mm |
| Bruttopaino (kg) | 85.4 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.