Puukiuas PERINTEINEN|Linear
Puukiuas Harvia Linear 18 compact musta
WKLI18CPTM
Harvia Linear 18 Compact on laadukas ja tyylikäs puulämmitteinen kiuas. Sen lasiluukku tuo tulen kauniisti esille ja valaisee saunan tunnelmallisesti. Linear 18 Compact -kiuas soveltuu pieniin ja keskikokoisiin saunoihin, ja se täyttää tiukat päästö- ja hyötysuhdevaatimukset (BimSchV2). Kiukaan kehittynyt rakenne ja ilmanvaihto takaavat, että sauna lämpenee nopeasti. Turvallisuutta lisää kaksoiskuorirakenne, joka pitää saunan seinärakenteet viileinä ja mahdollistaa joustavan asennuksen useisiin saunoihin. Kiukaalla on pienet suojaetäisyydet ja sen vankka runko takaa pitkän käyttöiän.
Löydä lähin jälleenmyyjäsi
Unelmiesi sauna- ja spa-elämys odottaa sinua.
- Tuotenumero Harvia
- WKLI18CPTM
- Tyyppikoodi
- LI18
- Saunan tilavuus
- 5 - 18 m³
- Sertifikaatit
- CE BImSchV 2 EAC
Tekniset tiedot
Ominaisuudet
Ominaisuudet
| Malli | WKLI18CPTM |
|---|---|
| Käyttäjäryhmä | Kotitaloudet |
| Teho (max. ulos) | [14_3] |
| Asennuskohde | Lattia |
| Asennus-suunta | Pystysuuntaan |
| Väri (tuotteen markkinointiväri) | Musta |
| Materiaali (pää-materiaali) | Teräs |
| Käyttöympäristö | Sisätila - kosteat tilat |
| Käyttövoimalähde/polttoaine | Puu |
Mitat
Mitat
| Malli | WKLI18CPTM |
|---|---|
| Korkeus | 770 mm |
| Leveys | 450 mm |
| Syvyys | 510 mm |
| Kivien koko | Ø10–15 cm |
Painot
Painot
| Malli | WKLI18CPTM |
|---|---|
| Nettopaino | 63.3 kg |
| Kivien määrä | 40 kg |
Etäisyydet
Etäisyydet
| Malli | WKLI18CPTM |
|---|---|
| Suojaetäisyys eteen (palamattomaan materiaaliin) | 300 mm |
| Suojaetäisyys eteen (palavaan materiaaliin) | 300 mm |
| Suojaetäisyys sivulle (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys sivuseinään (palavaan materiaaliin) | 92 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys taakse (palavaan materiaaliin) | 92 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palavaan materiaaliin) | 92 mm |
| Suojaetäisyys oikea sivu (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palavaan materiaaliin) | 92 mm |
| Suojaetäisyys vasen sivu (palamattomaan materiaaliin) | 50 mm |
| Suojaetäisyys kattoon | 1.3 m |
| Asennustilan tarve (pystysuunnassa) | 2 m |
| Asennustilan tarve (leveyssuunnassa) | 1 m |
| Asennustilan tarve (syvyyssuunnassa) | 1 m |
| Huoneen suositelty minimitilavuus | 5 m³ |
| Huoneen suositeltu maksimitilavuus | 18 m³ |
Toimitus
Toimitus
| Malli | WKLI18CPTM |
|---|---|
| EAN | 6417659033176 |
| Tullinumero EU | 73218900 |
| ETIM -numero | EC001884 |
| Toimitussisältö (listattuna) | LiitäntäputkiLasioviArinaKiuasAsennus- ja käyttöohje |
| Tuotteen yksikkö (kpl, set, m) | KPL |
| Myyntiyksikkö | pcs |
| Pakkausmateriaalit | Pahvi |
| Myyntipakkauksen korkeus | 785 mm |
| Myyntipakkauksen leveys | 515 mm |
| Myyntipakkauksen syvyys | 460 mm |
| Bruttopaino (kg) | 66 kg |
| Pakkauspahvin paino | 2.7 kg |
| Pakkausmuovin paino | 0.2 kg |
Tuotteen päivitetyt tiedot tulee tarkistaa asennus- ja käyttöohjeesta ennen tuotteen käyttöönottoa.
Yhteensopivat tuotteet