Spareparts
Spare part Harvia Ashpan M, Pro, GF
SP682
Original Harvia spare part Ash box for Harvia wood-burning heaters, such as Harvia Pro 20 or M3. Color: Black. The ash box is compatible with e.g. for the following models: Harvia M-series (M1/M2/M3)Harvia Pro series (PRO20 /PRO26/PRO36) Colour: Black.Legend 150, Legend 240Legend 240 GreenFlameHarvia 16, Harvia 22, Harvia 28Harvia 22 RS, Harvia 22 LSHarvia Linear 16, Harvia Linear 22, Harvia Linear 28Harvia Linear 22 RS, Harvia Linear 22 LSHarvia 22 GreenFlameHarvia 22 RS GreenFlame, Harvia 22 LS GreenFlameHarvia Linear 22 GreenFlameHarvia Linear 22 RS GreenFlam, Harvia Linear 22 LS GreenFlameNot compatible with DUO or SL models.
Find your nearest dealer
The best sauna and spa experiences are waiting for you.
- Item number Harvia
- SP682
Technical
Features
Features
| Model | SP682 |
|---|---|
| Use environment | Interior - wet area |
Measurements
Measurements
| Model | SP682 |
|---|---|
| Height | 107 mm |
| Width | 227 mm |
| Depth | 405 mm |
Weights
Weights
| Model | SP682 |
|---|---|
| Net weight | 1.18 kg |
Logistics
Logistics
| Model | SP682 |
|---|---|
| EAN | 6417659038645 |
| Customs tariff number EU | 73219000 |
| ETIM number | EC002307 |
| Content of delivery (listed) | Ash box |
| Product unit (pcs, meters etc.) | PCS |
| Sales unit | pcs |
| Packaging materials | Cardboard |
| Package height | 125 mm |
| Package width | 465 mm |
| Package depth | 245 mm |
| Gross weight | 1.46 kg |
| Cardboard weight | 0.28 kg |
| Plastic weight | 0.01 kg |
Please check the product manual for updated information before use.