Spareparts
Spare part Harvia knob door handle for glass doors with gray aluminum frames, chrome, Includes frame plugs.
SPSAZ045A
The knob handle is stylish with gray aluminum frames and is particularly suitable as part of the sauna interior. Includes frame plugs.
Find your nearest dealer
The best sauna and spa experiences are waiting for you.
- Item number Harvia
- SPSAZ045A
Technical
Measurements
Measurements
| Model | SPSAZ045A |
|---|---|
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Depth | 50 mm |
Weights
Weights
| Model | SPSAZ045A |
|---|---|
| Net weight | 0.2 kg |
Logistics
Logistics
| Model | SPSAZ045A |
|---|---|
| EAN | 6417659048842 |
| Customs tariff number EU | 8302100090 |
| Product unit (pcs, meters etc.) | PCS |
| Sales unit | pcs |
| Packaging materials | Plastic bag |
| Package height | 70 mm |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Gross weight | 0.2 kg |
Please check the product manual for updated information before use.